Dyrektor Biblioteki Publicznej w Świebodzinie ogłasza nabór na stanowisko – główny księgowy w wymiarze 1/2 etatu.

1. Miejsce zatrudnienia: Biblioteka Publiczna w Świebodzinie ul. Bramkowa 2.

2. Forma zatrudnienia: umowa o pracę w wymiarze 1/2 etatu.

3. Warunki pracy:

  • praca na stanowisku kierowniczym,
  • stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę,
  • wynagrodzenie zasadnicze w zależności od posiadanego doświadczenia i kompetencji, dodatek funkcyjny, dodatek stażowy na zasadach określonych w Art. 31. ust.1. ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.

4. Wymagania:

a) niezbędne (zgodnie z art. 54 ust 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych Dz.U. z 2022r. poz. 1634):

  • posiada obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA),
  • ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych,
  • nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe,
  • posiada znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego,
  • spełnia jeden z poniższych warunków:

- ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,

- ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,

- jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,

- posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

b) preferowane wymagania dodatkowe:

  • posiada znajomość ustaw o: podatku od towarów i usług, finansach publicznych, rachunkowości, samorządzie gminnym, Ordynacja podatkowa, Kodeks postępowania administracyjnego oraz przepisów wykonawczych,
  • posiada wiedzę z zakresu prowadzenia księgowości przy użyciu komputera (obsługa MS Office oraz programy księgowe i sprawozdawcze, rejestry sprzedaży i zakupów, deklaracje),
  • posiada umiejętności obsługi komputera i urządzeń biurowych,
  • posiada takie cechy jak: samodzielność, rzetelność, dokładność terminowość, odpowiedzialność.

5. Zakres obowiązków i zadań.

Zakres obowiązków:

Główny księgowy w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie wykonuje zadania powierzone przez pracodawcę z zakresu prowadzenia rachunkowości jednostki zgodnie zobowiązującymi przepisami prawa, wykonywania dyspozycji środkami pieniężnymi, wstępnej kontroli finansowo-księgowej jednostki, sprawozdawczości księgowej, bieżącej analizy finansowej oraz obiegu dokumentów finansowo-księgowych jednostki gwarantujące właściwe i terminowe dokonywanie rozliczeń finansowych.

Zadania szczegółowe:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych na podstawie dowodów księgowych,
  • kontrola dokumentów w sposób zapewniający właściwy przebieg operacji finansowych pod kątem ich zgodności z planami finansowymi,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych i statystycznych,
  • prowadzenie ewidencji księgowej jednostki,
  • bieżąca analiza realizacji kosztów budżetowych
  • bieżąca ewidencja w systemie finansowo-księgowym faktur VAT oraz pozostałych dokumentów księgowych,
  • bieżąca ewidencja operacji związanych z gospodarką kasową.
  • terminowe przygotowanie dokumentów finansowych do zapłaty
  • weryfikacja zapisów i sald prowadzonych kont księgowych, rozliczanie zapłat ze zobowiązaniami, weryfikacja zgodności rozrachunków
  • prowadzenie ewidencji księgowej wyszczególnionych rachunków bankowych
  • dekretowanie i sprawdzanie poprawności dokumentów księgowych pod względem formalno–rachunkowym
  • sporządzanie not korygujących
  • prowadzenie ksiąg pomocniczych do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych,
  • dokonywanie dodatkowych zapisów i rozliczeń w księdze głównej,
  • dokonywanie księgowań związanych z zamknięciem roku i sporządzaniem sprawozdań rocznych,
  • prowadzenie spraw związanych z inwentaryzacją kont księgowych na koniec roku obrotowego,
  • analiza i rozwiązywanie problemów merytorycznych dotyczących zagadnień objętych zakresem obowiązków,
  • kontrola prawidłowości dokonywanych zapisów księgowych i sald w obszarze objętym zakresem obowiązków,
  • przygotowanie danych do sprawozdań finansowych,
  • wykonywanie powierzonych obowiązków w zakresie rachunkowości zgodnie z ustawą o rachunkowości, w zakresie podatku VAT zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług, zgodnie z ustawą o finansach publicznych oraz rozporządzeniami wykonawczymi,
  • opracowanie projektów przepisów wewnętrznych wydawanych przez dyrektora jednostki, dotyczących prowadzenia rachunkowości, a w szczególności: zakładowego planu kont, obiegu dokumentów, zasad przeprowadzania i rozliczania inwentaryzacji, wymogów, jakie winny spełniać dowody księgowe będące podstawą zapisów w urządzeniach księgowych, dokumentacji systemu przetwarzania danych w komputerach.
  • wykonywanie innych nie wymienionych zadań, które z mocy prawa należą do kompetencji Głównego Księgowego

 6. Wymagane dokumenty i oświadczenia (własnoręcznie podpisane przez kandydata lub podpisem elektronicznym):

  • życiorys (CV) z opisem dotychczasowej pracy zawodowej,
  • list motywacyjny,
  • kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie: wykształcenia (dyplomu studiów), stażu pracy (świadectw pracy), kwalifikacje,
  • pisemne oświadczenie kandydata o niekaralności, korzystaniu w pełni praw publicznych oraz posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych.
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 1)
  • oświadczenie kandydata o zapoznaniu się z Klauzulą informacyjną dla kandydatów (załącznik nr 2)

 7. Termin, sposób i miejsce składania dokumentów aplikacyjnych:

Termin: 12  lipca 2023 r. do godz. 15:00

Sposób składania dokumentów aplikacyjnych: w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nabór na stanowisko Głównego Księgowego w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie” - osobiście, pocztą - listem poleconym (liczy się data wpływu do siedziby Biblioteki), pocztą elektroniczną.

Miejsce:

  • w siedzibie Biblioteki Publicznej w Świebodzinie ul. Bramkowa 2 w godzinach otwarcia,
  • pocztą na adres: Biblioteka Publiczna, ul. Bramkowa 2, 66-200 Świebodzin,

 8. Informacje dodatkowe:

  • aplikacje, które wpłyną do Biblioteki  po wskazanym terminie nie będą rozpatrywane,
  • kandydaci, spełniający wymogi formalne zostaną poinformowani o terminie postępowania sprawdzającego,
  • informacja o wynikach naboru będzie ogłoszona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej oraz na tablicy informacyjnej w budynku Biblioteki Publicznej w Świebodzinie, przy ul. Bramkowej 2,
  • dokumenty aplikacyjne kandydatów, którzy nie zostaną zakwalifikowani do postępowania sprawdzającego zostaną odesłane pocztą.

Załączniki:

Załącznik nr 1 - zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Załącznik nr 2 - oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną RODO
Regulamin naboru

Tytuł Typ Rozmiar Dodany przez
Załącznik nr 1 pdf 504.88 KB Dyrektor
Załącznik nr 2 pdf 410.59 KB Dyrektor
Regulamin naboru pdf 626.27 KB Dyrektor
Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony. wtorek, 27 czerwiec 2023 09:54 Dyrektor
Artykuł został zmieniony.
Dodane załączniki
wtorek, 27 czerwiec 2023 10:03 Dyrektor
Artykuł został zmieniony. wtorek, 27 czerwiec 2023 10:08 Dyrektor
Artykuł został zmieniony. wtorek, 27 czerwiec 2023 10:47 Dyrektor
Artykuł został zmieniony. wtorek, 27 czerwiec 2023 10:49 Dyrektor
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 03 lipiec 2023 10:57 Dyrektor